معرفی شرکت پمپ Rickmeier

شرکت ریکمایر آلمان سازنده انواع پمپ دنده ای (خورشیدی و ماه و ستاره)، شیرآلات و پکیج های انتقال روغن می باشد. این شرکت در سال 1914 در شهر بالوه تاسیس شد و اکنون با بیش از 100 سال سابقه یکی از معتبرترین برند های آلمانی در زمینه تولید پمپ های انتقال روغن می باشد. تعهد پرسنل، برنامه ریزی کاربردی، استفاده از متریال درجه یک و طراحی حرفه ای از نقاط عطف پمپ های دنده ای Rickmeier و تضمین کننده ایمنی، کیفیت و طول عمر طولانی می باشد. از محصولات ریکمایر عمدتا در سیستم های روانکاری و انتقال مشتقات نفتی شامل روغن، نفت و گازوئیل استفاده می شود. شرکت Rickmeier در سراسر جهان دارای نمایندگی فروش می باشد و محصولات این شرکت از طریق آنها عرضه می شود. جهت دریافت مشاوره، اطلاعات فنی محصولات و خرید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  • نام برند: ریکمایر، Rickmeier
  • کشور سازنده: آلمان
  • محصولات: پمپ های دنده خارجی و داخلی، سیستم های انتقال روغن، شیرهای فشارشکن

شرکت پمپ Rickmeier

پمپ دنده ای ریکمایر

پمپ های دنده ای ریکمایر با یک ساختار قوی و ساده مشخص می شوند. کانال عبور مایع کوتاه و مستقیم در این پمپ ها عملکرد خوب و بی سر و صدا را به همراه دارد. همچنین طراحی خاص دنده ها و محفظه آنها نیز تا حدود بسیار زیادی سطح صدا را کاهش می دهد. پمپ های دنده ای Rickmeier در کاربردهای مختلف صنعتی از جمله پمپاژ روغن در سیستم های روانکاری و انتقال مشتقات نفتی همچون نفت ، گازوئیل و روغن و … مورد استفاده قرار می گیرند. عمده استفاده این پمپها در ساخت موتور های دیزلی و بنزینی، کارخانجات تولید خودرو، واحد های پتروشیمی، نیروگاه های باد، کشتی سازی، سیستم های خنک کننده و صنایع عمومی می باشد. پمپ های ریکمایر در مدل های متنوع دنده داخلی و دنده خارجی با ابعاد متفاوت طراحی و ساخته می شوند.

پمپ دنده ای ریکمایر آلمان

پمپ دنده خارجی ریکمایر

پمپ های دنده خارجی ریکمایر با نام پمپ های استاندارد نیز شناخته می شوند. بدنه این پمپ ها از جنس چدن خاکستری و چرخ دنده ها از فولاد سخت ساخته شده است. یاتاقان این پمپ ها از جنس آلیاژ های ترکیبی ضدسایش با قابلیت کارکرد خشک و عمر بسیار طولانی می باشد. آب بند شفت در پمپ های دنده خارجی Rickmeier از نوع استاندارد و بصورت شعاعی است. همچنین در صورت نیاز می توان از آب بندهای خاص همچون سیل مکانیکی یا پکینگ استفاده کرد. برخی مدل ها دارای شیر فشار شکن هستند، که در صورت بالا رفتن مقطعی فشار قادر به کاهش آن در خط لوله می باشند. در صورتیکه دائما فشار درون سیستم افزایش یابد، نیاز است یک حجم عظیمی از مایع تخلیه شود، توصیه می شود حتما از شیر اطمینان جداگانه با مسیر برگشت به مخزن استفاده شود. به طور مثال می توان از شیر های Rickmeier مدل های RSn، DB9 یا DB50 استفاده کرد.

پمپ دنده خارجی Rickmeier

نحوه عملکرد پمپ های دنده خارجی

پمپ های دنده ای از نوع پمپ های جابجایی مثبت دوار می باشند. هنگامی که چرخدنده ها شروع به گردش می کنند مایع از فضای بالای دنده ها از قسمت مکش به سمت خروجی به حرکت در می آید. حرکت مایع به سمت خروجی پمپ باعث ایجاد خلاء در مسیر ورودی و در نتیجه مکش مایع می شود. این فرایند هم برای مایعات و هم برای گازها یکسان است. در نتیجه پمپ های دنده ای ریکمایر قادر به مکش مایع می باشند. در صورتیکه خط مکش دارای نشتی باشد و یا سطح مایع خیلی پایین تر از پمپ دنده ای باشد امکان هواگیری پمپ وجود ندارد.

نحوه عملکرد پمپ های دنده خارجی

پمپ دنده داخلی ریکمایر

پمپ های دنده داخلی ریکمایر که با نام Universal نیز شناخته می شوند، دارای طراحی کم حجم می باشند و در ساخت آنها از حداقل قطعات استفاده شده است. از مزایای این پمپ ها می توان به سطح صدای بسیار پایین و مکش فوق العاده آنها اشاره کرد. همچنین این پمپ ها در مقایسه با پمپ های دنده ای دنده خارجی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و نیازی به قطعات پوششی همچون آب بند و شیر ندارند. این پمپ ها بدون نیاز به هیچ گونه تعمیر و نگهداری خاصی در یک دوره بسیار طولانی برای انتقال مایع در دمای کم یا ویسکوزیته بالا در نیروگاه های بادی، صنایع دریایی و ژنراتورهای گازی مورد آزمایش قرار گرفته اند.

پمپ دنده داخلی Rickmeier

پمپ های دنده ای Universal نمونه ای از اجرای بی نقص و شایستگی مهندسین و تکنسین شرکت Rickmeier آلمان می باشند. این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر جهت دوران شفت نیز تغییر کند، جهت جریان مایع تغییری نداشته باشد. جهت گردش محور این پمپها بر روی فلنج آنها نمایش داده شده است، اما در صورتیکه هیچ علامتی وجود نداشته باشد، جهت گردش از نمای روبه روی شفت محرک پمپ، در جهت موافق با عقربه های ساعت صحیح است.

جهت گردش صحیح پمپ دنده ای ریکمایر

کاربرد پمپ های دنده ای Rickmeier

از پمپ های دنده ای ریکمایر عمدتا برای انتقال روغن استفاده می شود که در جدول پایین به برخی از آنها اشاره شده است.

مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
مایع پمپ شونده
روغن سوخته
روغن دنده (واسگازین)
روغن پلی آلفا الفین
روغن های ATF
روغن داغ
روغن برش کاری
روغن های سوراخ کاری
روغن هیدرولیک
روغن های سنگین
روغن های دیزل
روغن موتور
روغن های حرارتی
امولسیون ها
روغن پلی گلیکول
روغن های نقاشی

جنس پمپ های دنده ای Rickmeier

ردیف
نام قطعه
جنس
ردیف
نام قطعه
جنس
1
بدنه پمپ
چدن GG25
4
آب بند شعاعی شفت
NBR, FKM
2
چرخ دنده ها
فولاد سخت کاری شده
5
آب بند مکانیکی
کربن/ سیلیکون
3
بوش ها
متریال ترکیبی ضد سایش
6
اورینگ
NBR, FKM

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر