ژنراتور اضطراری

ژنراتور اضطراری یا آماده به کار (standby generator) حالتی از ژنراتور است که در صورت قطعی برق شبکه ، به عنوان منبع تغذیه تامین برق استفاده می شود. به طور کلی مدت زمان کارکرد این ژنراتور ها در محدوده بین 3 تا 4 ساعت می باشد. حالت اضطراری در این ژنراتور ها از تجهیزات حساس شما در مواقع قطع برق محافظت کرده و از آسیب های وارده به دستگاه ها جلوگیری می کند. به عبارتی می توان گفت یکی از کارآمد ترین ژنراتور ها می باشند که در عرض چند ثانیه به صورت اتوماتیک برق را وارد مدار می کنند. در واقع اگر به دنبال یک منبع انرژی برق پشتیبان و آماده برای لوازم مصرفی خود هستید، ژنراتور اضطراری ایده آل است.

کاربرد ژنراتور اضطراری

  • بیمارستان ها
  • هتل ها
  • شهرک های مسکونی
  • ساختمان های تجاری
  • مراکز مخابراتی
  • دانشگاه ها
  • کارخانه های تولیدی

کاربرد ژنراتور اضطراری

ژنراتور اضطراری چگونه کار می کند؟

ژنراتور های اضطراری مستقیما با تابلوی برق در ارتباط هستند. به این صورت که این دستگاه ها با یک سوئیچ انتقال خودکار (ATS) ژنراتور را درعرض چند ثانیه پس از قطع برق راه اندازی می کنند. سوئیچ پس از قطع برق ، فرمان روشن شدن به ژنراتور می دهد تا برق لوازم مصرفی را تامین کند. هنگامی که کنترل کننده ژنراتور تشخیص داد که برق شهری به میزان قابل قبول بازگشته و تثبیت شده است ، سوئیچ ATS سیگنال می دهد تا ژنراتور خاموش شود. ویژگی خوب مکانیزم حالت اضطراری این است که از برگشت سریع برق به مجموعه که منجر به آتش سوزی و خطرات جدی می شود جلوگیری می کند. در صورتی که ژنراتور مجهز به سیستم (ATS) نباشد، می توان از کنترل کننده MTS ( سوئیچ انتقال دستی ) استفاده کرد. بطوریکه این سوئیچ توسط شخص روشن یا خاموش می شود.

نحوه کارکرد ژنراتور اضطراری

طول عمر ژنراتور اضطراری چقدر است؟

طول عمر ژنراتور های اضطراری به نوع و اندازه دستگاه بستگی دارد. اما محدوده مدت زمان کارکرد آنها به طور میانگین حدود 2000 تا 3000 ساعت است. معمولا ژنراتورهای آماده به کار متناسب با دفعات کارکرد و نحوه نگهداری ، طول عمری بین 20 تا 40 سال دارند.

چگونه ژنراتور برق اضطراری خانگی مناسب انتخاب کنیم؟

ژنراتورهای برق اضطراری خانگی در اندازه های مختلف هستند. دانستن اینکه لوازم خانگی شما به چه مقدار وات نیاز دارد و از چه وسایلی می خواهید در قطع برق استفاده کنید، در انتخاب ژنراتور حائز اهمیت است. ژنراتور های آماده به کار بر حسب کیلو وات ( کاوا ) اندازه گیری می شوند. اندازه ژنراتور به مقدار کیلو وات توان تولیدی آن اشاره دارد. به طور مثال یک ژنراتور 20 کیلو واتی می تواند 20 کیلو وات (20000 وات) برق تولید کند.

نحوه انتخاب ژنراتور اضطراری

نمایندگی فروش ژنراتور برق اضطراری

شرکت فلو پارس در نظر دارد تا با ارائه بهترین خدمات در زمینه فروش و تعمیر ژنراتور برق اضطراری در خدمت شما باشد. این شرکت با استفاده از دانش فنی بالای کارکنان خود متعهد به پاسخگویی سوالات شما مشتریان عزیز در انتخاب بهترین نوع ژنراتور اضطراری می باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره رایگان ، مشخصات فنی و کاتالوگ با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر