برند های الکتروموتور

الکتروموتور وسیله ایست که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. از کاربردهای آن می توان دراکثر تجهیزات برقی صنایع ، لوازم خانگی ، ماشین آلات ، لوازم شهری ، ابزار آلات کشاورزی نام برد. باتوجه به کاربرد های فراوان و اهمیت این اختراع بشر شرکت های بسیاری از سراسر جهان تولید کننده الکتروموتور و متعلقات آن می باشند. الکتروموتور ها به دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند و تقریبا اکثر شرکت های فعال در این زمینه هر دو مدل را طراحی و تولید می کنند. مارک الکتروموتور تاثیر مستقیم و بسیار زیادی بر روی کیفیت آن دارد و می توان به جرات گفت برند های معتبر و شناخته شده ، الکتروموتور های با کیفیت تری تولید می کنند.

بهترین مارک های الکتروموتور چیست؟

همان طور که گفته شد برند های متعددی در بازار وجود دارند و تشخیص بهترین مارک با توجه به کاربرد آن همواره کاری دشوار می باشد. قطعا بدون کمک از افراد با تجربه و متخصص نمی توان به تشخیص مناسب ترین انتخاب الکتروموتور رسید. در کنار کشور های تولید کننده ای همچون چین ، ایتالیا ، برزیل ، ترکیه و… کشور ایران نیز از چندین سال قبل شروع به طراحی و ساختن الکتروموتور های با کیفیت و مقرون به صرفه ای کرده است. تیم فلو پارس با تلاش و تحقیق فراوان لیست کاملی از برترین مارک های الکتروموتور تولید داخل و خارج را تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

اما به طور کلی علاوه بر مشاوره با افراد متخصص ، برای انتخاب صحیح الکتروموتور می توانیم به نکات زیر توجه کنیم :

  • دقت شود که نمایندگی برند مورد نظر در ایران وجود داشته باشد و حتما مشاوره و خرید از عاملین مجاز انجام گیرد.
  • در هنگام تعمیر ، تهیه قطعات الکتروموتور در بازار ایران آسان باشد.
  • توان یا همان انرژی خروجی الکتروموتور با کاربرد مورد نیاز همخوانی داشته باشد.
  • به گشتاور یا همان سرعت چرخش الکتروموتور توجه شود.
  • به میزان صدای الکتروموتور ، در زمان انتخاب دقت شود.
  • راندمان یا همان بازدهی عامل موثر بر کیفیت برند الکتروموتور است.
  • توجه به کلاس حرارتی و درجه IP الکتروموتور بر اساس شرایط آب و هوایی و محل نصب
  • دقت به نوع خنک کاری الکتروموتور

عوامل موثر بر کیفیت الکتروموتور

جنس مواد استفاده شده در ساخت الکتروموتور تاثیر بسیاری بر کیفیت آن دارد. به عنوان مثال استفاده از سیم پیچ های مسی به جای آلومینیوم باعث عمر بیشتر و کیفیت بالاتر آن می شود. جنس بدنه الکتروموتور ها از چدن و آلومینیوم می باشد و این عامل تاثیر مهمی بر مقاومت آن دارد. بدنه های آلومینیومی دارای مقاومت کمتر در برابر ضربه و همچنین از نظر قیمت ارزان تر می باشند ، اما بدنه های چدنی  مقاومت بالاتری در برابر خوردگی ،  از نظر وزنی سنگین تر و همچنین قیمت گران تری دارند. چنانچه بخواهیم الکتروموتور های سه فاز و تک فاز را از نظر کیفیت مقایسه کنیم باید بگوییم نوع سه فاز دارای راندمان بیشتر ، سر و صدای کم تر و توان خروجی بالاتری نسبت به نوع تک فاز دارد.

الکتروموتور آلومینیومی

الکتروموتور آلومینیومی

الکتروموتور چدنی

الکتروموتور چدنی

مقایسه برند های الکتروموتور ایرانی و خارجی

همان طور که می دانیم ایده اصلی ساخت الکتروموتور مربوط به آقای نیکولا تسلا در کشور آمریکا می باشد ، بنابراین برندهای اروپایی و خارجی سابقه طولانی تری در ساخت آن دارند. الکتروموتور شرکت های معتبر وارداتی همه طبق استاندارد های جهانی و با کیفیت بسیار خوبی ساخته می شوند. تولید کنندگان کشورهایی همچون ترکیه ، چین ، ایتالیا و … با توجه به تکنولوژی پیشرفته ، محصولات کارآمد با راندمان بالایی را می سازند. در حال حاضر با در نظر گرفتن محدودیت های وارداتی که وجود دارد ، کارخانه های ایرانی از جمله موتوژن ، الکتروژن و جمکو شروع به طراحی و تولید انواع الکتروموتور های تک فاز و سه فاز کرده اند. به دلیل افزایش روز افزون قیمت ها و تورم بالا استفاده از برند های خارجی توجیه اقتصادی ندارد. الکتروموتور های ایرانی دارای کیفیت بالا و مطابق با استاندارد های اروپایی تولید می شوند. امروزه شرکت های ایرانی جایگاه ویژه ای در میان کشور های خاورمیانه و آسیایی پیدا کرده است. کارخانه های داخلی ، الکتروموتورهایی با توان خروجی متنوعی را توسط بهترین مواد اولیه و با بکارگیری سیستم های پیشرفته طراحی و تولید می کنند. الکتروموتور های تولید داخل با توجه به کیفیت و قیمت مناسب می توانند جایگزین خوبی برای نمونه های خارجی باشند.

کارخانه الکتروژن ایران

الکتروموتور الکتروژن

کارخانه زیمنس آلمان

الکتروموتور زیمنس

نمایندگی فروش الکتروموتور

شرکت آکام صنعت پایتخت با نام تجاری فلو پارس نماینده فروش برترین برندهای الکتروموتور تولید داخل و خارج می باشد. تیم حرفه ای شرکت فلو پارس متشکل از افراد مجرب و متخصص ، با تجربه چندین ساله آماده ارائه مشاوره ، تامین قطعات ، فروش الکتروموتور ، معرفی بهترین مدل بر اساس میزان بودجه شما عزیزان می باشد. مشاوران متخصص تیم ما از لحظه ارائه درخواست شما تا تحویل برترین مدل الکتروموتور در کنارتان خواهند بود و تا رسیدن به نتیجه دلخواه تنها نخواهید بود.