ژنراتور پرایم

ژنراتور پرایم یا اولیه (prime generator) به حالتی از ژنراتور گفته می شود که به عنوان منبع تامین برق اصلی مجموعه به طور موقت استفاده می شود. از طرفی این دستگاه ها به صورت بار متغیر برای انواع کاربری ها طراحی شده اند، بنابراین حداکثر کارکرد این ژنراتور ها 7 تا 8 ساعت در روز می باشد. به عبارتی می توان گفت مدت زمان کارکرد ژنراتور های پرایم از دستگاه های اضطراری بیشتر می باشند. ژنراتور های پرایم نمی توانند توان زیادی را ارائه دهند ، زیرا به مرور زمان دستگاه گرم شده و از بازدهی آن کاسته می شود. معمولا این ژنراتور ها با 75 درصد قدرت شان کار می کنند که در مواردی نظیر نیروگاه ها ، شهرک های مسکونی و … کاربرد دارند.

کاربرد ژنراتور پرایم

کاربرد ژنراتور پرایم

  • کشتی های باربری
  • تامین برق شهرک های صنعتی
  • کارخانجات تولیدی
  • کارگاه ها
  • مراکز نظامی
  • مجتمع های اداری و تجاری

تفاوت ژنراتور پرایم و اضطراری

توصیه می شود این مورد را در نظر بگیرید که از ژنراتور های پرایم و اضطراری برای چه مکان هایی می توان استفاده کرد. درک این موضوع ضروری است تا اطمینان حاصل شود ژنراتوری که انتخاب می کنید بتواند برق تجهیزات شما را بدون محدودیت تامین کند. همچنین در قسمت زیر به برخی از تفاوت های این دو می پردازیم.

تفاوت ژنراتور پرایم و اضطراری

ژنراتور پرایم به عنوان یک منبع اصلی تامین برق در مجموعه کاربرد دارد ، در حالیکه از ژنراتور اضطراری در مواقع قطع برق شهری برای مدت زمان کوتاهی ( 3 تا 4 ساعت ) استفاده می شود. ژنراتور های آماده به کار برای تامین برق پشتیبان سیستم های امنیتی ، مجتمع های مسکونی و  لوازم خانگی حساس همچون یخچال ، تلویزیون و … کارایی ایده آلی دارند. اما از حالت پرایم به عنوان منبع اصلی تامین برق در راه اندازی تجهیزات به مدت 7 تا 8 ساعت می توان استفاده کرد.

ردیف
نام ویژگی
پرایم
اضطراری
1
نحوه کارکرد
منبع تغذیه اصلی
منبع تغذیه پشتیبان
2
مقدار بار مصرفی
متغیر
متغیریا ثابت
3
زمان کارکرد
7 تا 8 ساعت
3 تا 4 ساعت
4
کاربرد
عدم دسترسی به شبکه برق سراسری
برق اضطراری در هنگام قطع برق

نمایندگی فروش ژنراتور پرایم

شرکت آکام صنعت پایتخت ( فلو پارس ) به عنوان نمایندگی انواع محصولات ژنراتور ( پرایم ، اضطراری و دائم کار ) و خدمات پس از فروش در نظر دارد تا در جهت تعمیرات و تامین قطعات با کیفیت در خدمت شما مشتریان عزیز باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره رایگان ، مشخصات فنی و کاتالوگ با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر