ژنراتور دائم کار چیست؟

ژنراتور دائم کار (continuous generator) به گونه ای طراحی شده تا بتواند با حداکثر توان خروجی کار کند. این ژنراتور ها می توانند در تمام ساعات روز ، بدون افت ولتاژ با راندمان 100 درصدی تحت بارهای سنگین قرار گیرند. همچنین می توان گفت ژنراتور دائم کار دارای سیستم خنک کننده ( رادیاتور ) می باشد، که عملکرد دستگاه را برای کارکرد طولانی مدت تضمین می کند. بدین ترتیب یکی از دلایل طول عمر بالای این دستگاه ها این است که با سرعت پایین و دور ثابت کار می کنند. معمولا ژنراتور های دائم کار در مکان هایی که به صورت پیوسته به برق نیاز دارند ایده آل هستند.

کاربرد ژنراتور دائم کار

  • صنایع معدنی و عملیات های حفاری
  • دستگاه های ماینر ( ماینینگ رمز ارز )
  • دیتا سنتر ها
  • نیروگاه ها و پتروشیمی ها
  • کارخانه های تولیدی و صنعتی
  • تامین برق شهرک های مسکونی

تفاوت ژنراتور دائم کار و اضطراری

ژنراتور های دائم کار به گونه ای ساخته شده اند که برق یک مجموعه را به طور مداوم با بار ثابت تامین کنند. در حالیکه ژنراتور های اضطراری در مواقعی که دسترسی به شبکه برق سراسری برای چند ساعتی قطع می شود ، می توانند به عنوان منبع تامین برق پشتیبان استفاده شوند. بدین ترتیب می توان گفت زمان کارکرد دستگاه های دائم کار به صورت نامحدود و دستگاه های اضطراری به طور محدود می باشند. به عبارتی ژنراتور های اضطراری اگر بیش از اندازه ساعات استاندارد شرکت سازنده کار کنند ، منجر به خرابی و اختلال در دستگاه های مصرف کننده می شوند.

تفاوت ژنراتور دائم کار و اضطراری

دلایل انتخاب ژنراتور دائم کار

موقعیت های زیادی وجود دارد که بخواهیم از ژنراتور دائم کار استفاده کنیم. در بیشتر مواقع ، زمانیکه ما به شبکه برق هیچگونه دسترسی نداریم این دستگاه ها انتخاب مناسبی هستند. همچنین در مکان های دور افتاده که سیم کشی برق به آنجا اصلا مقرون به صرفه نیست ، نیز ایده ال می باشند. یکی از محاسن دیگر ژنراتور های دائم کار ، جلوگیری از گرمای بیش از حد دستگاه است ، که توسط سیستم خنک کننده ( رادیاتور ) انجام می شود. در واقع فرایند احتراق داخلی موتور ، گرمای زیادی تولید می کند که در صورت عدم دفع صحیح آن ، منجر به آسیب قطعات ژنراتور می شود.

دیزل ژنراتور دائم کار

نمایندگی فروش ژنراتور دائم کار

شرکت فلو پارس متشکل از کارشناسان مجرب و متخصص است، که با تکیه بر دانش خود در حوزه صنعت به شما کمک می کنند تا ژنراتور مناسبی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان ، مشخصات فنی و کاتالوگ با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر